top of page

טיפול טבעי יעיל לסוכרת- סוג 2

סדרת סוכרת


סוכרת סוג 2 הינה מחלה שקשורה לתהליך חילוף החומרים בגוף

באופן ספציפי קשורה סוכרת לתהליך הפיכת סוכר לאנרגיה בכל אחד מתאי הגוף.

טיפול בסוכרת סוג 2 באמצעות הרפואה הסינית

סוכרת סוג 2 מתפתחת כתוצאה מחוסר איזון בין מספר גורמים המשפיעים על חילוף החומרים, כגון: רמות השומנים והכולסטרול, תפקוד הלבלב, בפיגת אניסולין בתאים.

הגורמים העיקריים לסוכרת סוג 2 הינם: תזונה לא נאותה, מתח חריג ומתמשך ותורשה.

המפתח לטיפול מוצלח טמון בשילוב בין תזונה לבין טיפול בחוסר איזון הקיים בגוף.


עקרונות תזונה לסוכרת סוג 2

המפתח הוא בארוחה מאוזנת המכילה פחמימות מלאות, חלבונים ירקות וסיבים ורמות שומן נמוכות. חשוב שהמזון יהיה כמה שפחות מעובד- רצוי אורגני ונקי. כדאי לאכול קצת בכל ארוחה, ולאכול הרבה ארוחות קטנות.

שומנים- להוריד את רמות השומן הרווי ולהמעיט באכילת מזונות מטוגנים, עשירים ורוויים בכולסטרול ובמקום זאת להשתמש בשומן בלתי רווי, כגון שמן זית, חמניות אורגני (מכבישה קרה).

פחמימות- להימנע מסוכרים ומפחמימות בעלי ערך גליקמי גבוהה, כגון: פסטה, ממתקים, מיצים.. ולעבור לפחמימות מלאות כגון: פסטת כוסמין, לחם שיפון מלא, אורז מלא, לחם מחמצת שיפון..

חלבונים- חשוב לשלב חלבונים בכל ארוחה ביחס של 1:2 לכמות הפחמימות המלאות. לשילוב בין החלבונים שיש בקטניות (כגון, מש, עדשים ושעועית), יחד עם דגנים מלאים (אורז, קינואה אמרנט וכיו'ב) יש חשיבות רבה בהתמודדות עם סוכרת סוג 2 (פירוט בהמשך).


רשימת מזונות מיוחדים לסוכרת סוג 2

חשוב מאוד להתאים את התזונה לרמת ולסוג הפעילות שלך, מבנה גופך, נטייה להשמנה, רמת האנרגיה, עונת השנה וכיו"ב. בעת העתיקה נהגו הסינים לטפל בסוכרת ע"י אכילת לבלב של חזיר- מעניין!!

-מזונות שעוזרים להוריד את רמות הסוכר בדם: תרד, אספרגוס, סלרי, ברוקולי, כרוב, סובין בהתחלת התהליך הטיפולי בסוכרת סוג 2 יש לאכול הרבה מהם, עד שיש הטבה (במקביל להתייעץ עם רופא לגבי הורדת מינון הכדורים הקונבנציונאליים), ואח"כ להוריד מעט את הכמות.

-לניקוי הגוף מרעלים ולגרום לתאים להיות יותר פתוחים לקבלת גלוקוז: השילוב של דגנים מלאים (אורז, דוחן, חיטה, גריסים) יחד עם קטניות (שעועית אדומה קטנה, מש).

זהו דבר מאוד חשוב בטיפול בסוכרת סוג 2. -חיזוק ולאיזון מערכת העיקול וניקוי רעלים ממנה: מרק המכיל תרד וקורקבנים של עוף.

מרק זה תורם רבות לטיפול בסוכרת. כשהרבה חום ורעלים יוצאים ומתבטאים דרך העור (גירודים, נפיחות, פריחה): מומלץ להוסיף גם אצות לתזונה היומית. -עוד שילוב להורדת רמת הסוכר: סלרי עם בטטה ודלעת, אותם אפשר לאכול כפשטידה דלת שומן, או עם צנון, גזר- גם בצורת מיץ, יעילים ביחד . - צמח משתן ומטהר את הכבד וכיס המרה ומוריד סוכר בדם: זקן תירס מצוין לבצקות, ל"ד ודלקות כליות. ניתן לעשות ממנו מרק יחד עם שעועית אדומה קטנה וקליפת אבטיח. עוזר בהמשך להוריד במינון של התרופות המשתנות.


טיפול בסוכרת סוג 2

מכיוון שמדובר במצב מורכב, הטיפול במחלה אינו פשוט וגם הטיפול התרופתי הנפוץ של אינסולין ו/או סוכנים, הינו מגובל. לצד התזונה חשוב לתמוך בכל המערכת ההורמונלית ובמנגנון חילוף החומרים בגוף. יש למצוא ולהבין מהם הגורמים לחוסר האיזון שגרם לסוכרת ולטפל בהם באמצעות שילוב של צמחים ודיקור סיני. עקרונות הטיפול העיקריים בסוכרת סוג 2 הינם שיפור הפרשת האינסולין, שיפור ספיגת הסוכר בתאים ושיפור סירקולצית הדם בכל הגוף. השילוב של תזונה, תוספי תזונה, צמחים סיניים ודיקור בנקודות מיוחדות באוזן ובגוף נמצא יעיל מאוד להורדת וייצוב רמות הסוכר ומניעת סיבוכים בעתיד.


אני יכול לעזור לכם לטפל בסוכרת.

מוזמנים לשאול אותי כל שאלה, או לקבוע פגישה ולהרגיש טוב ממש בקרוב:אהבתם את הפוסט?

רוצים לקבל פוסטים חדשים ישרות למייל שלכם?

הרשמו כאן:


4 צפיות0 תגובות
bottom of page